Rzymskokatolicka Parafia
św. Jacka w Bytomiu

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw

Grupy parafialne

Dołącz do nas

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

Plan Odwiedzin Duszpasterskich - Kolędy 2023/2024.
09/12

Trasy-kolędowe-2023-2024

Logos - Bóg daje Słowo. III Bytomskie Rekolekcje Liturgiczne. Kościół Ducha Świętego.
28/11

LOGOS

Bytomskie Wieczory Uwielbienia - 16.12.2023r. - godz. 19:30.
25/11

GRUDZIEŃ (1)

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
26/09

Przygotowanie do Bierzmowania w parafii św. Jacka w Bytomiu.

 

I rok przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

 • 22 X
 • 28 X – dzień skupienia
 • 12 XI
 • 03 XII
 • 17 XII – wspólne dla obu roczników

II rok przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

 • 15 X
 • 28 X – dzień skupienia
 • 05 XI
 • 26 XI
 • 17 XII – wspólne dla obu roczników

 

Spotkana odbywają się w salkach na plebanii o godz. 19:00. Spotkanie trwa około godziny zegarowej i kończy się wspólną modlitwą w Kościele, dlatego prosimy szczególnie w chłodniejsze dni o odpowiedni ubiór. Dzień i godzina spotkania zostały ustalone na podstawie woli uczestników przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Osoby, które podejmują formację w ramach OAZY parafialnej są zwolnione ze spotkań formacyjnych w niedzielę. Osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania są zobowiązane do niedzielnej Mszy Świętej i comiesięcznej Spowiedzi.

 

Pierwsza Komunia Święta 2024r. - Przygotowanie.
26/09

 .

 

 

INFORMATOR 2_2023-2024_page-0001

INFORMATOR 2_2023-2024_page-0002

INFORMATOR 2_2023-2024_page-0003

INFORMATOR 2_2023-2024_page-0004

 

Bierzmowanie dla dorosłych
02/09

Wszystkich dorosłych, którzy pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania lub chcą uzupełnić katechezę szkolną przed zawarciem sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy do udziału w kolejnej edycji kursu organizowanego w naszym dekanacie. Cykl składa się z ośmiu spotkań zakończonych  sakramentem bierzmowania. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o 19.00 w kaplicy Dzieciątka Jezus przy plebanii parafii Trójcy Świętej w Bytomiu. Kurs jest propozycją odpłatną. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy, by zgłaszać się w kancelarii parafialnej do 22.09.2023 r.

WIęcej informacji pod linkiem:

http://duchowy.bytom.pl/dekanalne-przygotowanie-do-bierzmowania

Różaniec rodziców za dzieci
04/11

Różaniec rodziców za dzieci.

 

         Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa bazująca na Różach Różańcowych. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec. Modlimy się w dowolnie wybranym miejscu i czasie. W pierwszym dniu kolejnego miesiąca przechodzimy do kolejnej tajemnicy. Po tajemnicach radosnych następują tajemnice Światła, bolesne i chwalebne, a po chwalebnych znowu radosne. Osoba odmawiająca tajemnicę Pierwszą Radosną odmawia tez początkowe modlitwy różańca świętego czyli Wierzę w Boga, Ojcze nas, trzy razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

   

Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:

 1. mogą modlić się rodzice naturalni,
 2. rodzice którzy zaadoptowali dzieci,
 3. rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają,
 4. rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni,
 5. rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych - liczne świadectwa potwierdzają, że taka modlitwa pomaga w jakiś sposób takie trudne sytuacje uporządkować,
 6. wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci czyli wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci np. kadra harcerska itp. - tu również jest wiele świadectw działania tej modlitwy zmieniającej i losy dzieci i relacje w konkretnych środowiskach,
 7. wreszcie osoby, które nie mają dzieci - ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy w intencji dzieci innych rodziców.

Wszyscy, w których sercu jest pragnienie takiej modlitwy mogą w niej wziąć udział.

W Różańcu Rodziców wszyscy modlimy się w intencjach:

 1. Prosimy Boga, aby mocą ofiary Jezusa Chrystusa ochronił nasze dzieci przed negatywnymi skutkami grzechów i zaniedbań rodzicielskich.
 2. Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby każdego dnia doświadczały Bożej Miłości i aby w ich życiu wypełniała się wola Boża.
 3. Prosimy o środowisko wspierające rozwój naszych dzieci oraz uzdrowienie zranień spowodowanych przez ich otoczenie.
 4. Prosimy o rozszerzanie się dzieła Różańca Rodziców, aby każde dziecko otrzymywało od swoich rodziców błogosławieństwo, miłość oraz nieustanną modlitwę.
 5. Prosimy za Ojca Świętego, w Jego intencjach i za cały Kościół.

W przypadku, gdy dziecko zmarło lub do modlitwy przystępują rodzice dziecka zmarłego, intencje w odniesieniu do tych dzieci się zmieniają, to oznacza, że modlimy się za te dzieci tak, jak za osoby zmarłe - o życie wieczne dla nich, o pocieszenie dla rodziców i dla bliskich. 

         Wszystkich chętnych do tej szczególnej modlitwy prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej albo drogą e-mailową: kancelaria@swjacek.bytom.pl.

Plan-odmawiania-różańca-1-róża (1)

  

dzieci-różaniec (10)

Plan-odmawiania-różańca-2-róża- (8)

dzieci-różaniec-2-róża (5)

Plan-odmawiania-różańca-3-róża- (4)

 

dzieci-różaniec-3-róża (3)

 

Plan-odmawiania-różańca-4-róża- (6)

dzieci-różaniec-4-róża (3)

 

 

Msza Św. w intencji Rodzin Bytomia - za wstawiennictwem św. Józefa.
04/02

 

W 2021 roku obchodziliśmy w kościele Rok św. Józefa. Przez cały ten czas każdego czwartku gromadziliśmy się na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, na Eucharystii w intencji Rodzin Bytomia oraz na nabożeństwach do św. Józefa. Czas Roku Jubileuszowego zakończył się, jednak chcemy kontynuować naszą wspólną modlitwę powierzając dobremu Bogu nasze Rodziny, przez wstawiennictwo św. Józefa.

 

W każdy pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18:00 do Parafii św. Jacka w Bytomiu, do dolnego kościoła św. Józefa (wejście od strony plebanii).

o godz. 18:00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu

od godz. 18:00 do 19:00 - okazja do Sakramentu Pokuty

o godz. 19:00 Msza Św. przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji Rodzin Bytomia.

Nabożeństwo do św. Józefa.

 

Grupa Świętego Jacka
30/01

Zapraszamy na spotkania Grupy Świętego Jacka. To miejsce i dla każdego, kto chce rozwinąć się w wierze, kochać mocniej Boga, poznać lepiej Biblię i innych ludzi.
To czas na modlitwę, rozmowę i bycie ze sobą. Więcej informacji na stronie: https://www.swjacek.bytom.pl/grupy-parafialne/grupa-swietego-jacka.html
 
Grupa Świętego Jacka 2022-2023_2

Sakrament Małżeństwa
16/09

Katechezy-przedślubne-2022

Zarówno na nauki przedślubne jak i dni skupienia nie ma zapisów.

Linki

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka św. Jacka w Bytomiu, siedziba: Bytom, ul. Matejki 1.