Rzymskokatolicka Parafia
św. Jacka w Bytomiu

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw

Grupy parafialne

Dołącz do nas

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Liturgia

Aktualności

Wiadomości

Koncert Cecyliański 27. listopada godz. 17:00 w Kościele Św. Jacka w Bytomiu - Organy: Nikołaj Kostow oraz Chór Parafii św. Jacka.
17/11

PRLAKAT - Organowy 27-11-2022-1

Różaniec rodziców za dzieci
04/11

Różaniec rodziców za dzieci.

 

         Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa bazująca na Różach Różańcowych. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec. Modlimy się w dowolnie wybranym miejscu i czasie.

         W pierwszym dniu kolejnego miesiąca przechodzimy do kolejnej tajemnicy. Po tajemnicach radosnych następują tajemnice Światła, bolesne i chwalebne, a po chwalebnych znowu radosne. Osoba odmawiająca tajemnicę Pierwszą Radosną odmawia tez początkowe modlitwy różańca świętego czyli Wierzę w Boga, Ojcze nas, trzy razy Zdrowaś Maryjo
i Chwała Ojcu.

         Dołączając do Różańca Rodziców, pierwszego dnia rozpoczynamy Aktem Zawierzenia (Akt ten wspólnie odmówimy w naszym kościele dnia 8. grudnia po wieczornej Mszy Świętej).

Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:

 1. mogą modlić się rodzice naturalni,
 2. rodzice którzy zaadoptowali dzieci,
 3. rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają,
 4. rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni,
 5. rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych - liczne świadectwa potwierdzają, że taka modlitwa pomaga w jakiś sposób takie trudne sytuacje uporządkować,
 6. wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci czyli wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci np. kadra harcerska itp. - tu również jest wiele świadectw działania tej modlitwy zmieniającej i losy dzieci i relacje
  w konkretnych środowiskach,
 7. wreszcie osoby, które nie mają dzieci - ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy w intencji dzieci innych rodziców.

Wszyscy, w których sercu jest pragnienie takiej modlitwy mogą w niej wziąć udział.

W Różańcu Rodziców wszyscy modlimy się w intencjach:

 1. Prosimy Boga, aby mocą ofiary Jezusa Chrystusa ochronił nasze dzieci przed negatywnymi skutkami grzechów i zaniedbań rodzicielskich.
 2. Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby każdego dnia doświadczały Bożej Miłości i aby w ich życiu wypełniała się wola Boża.
 3. Prosimy o środowisko wspierające rozwój naszych dzieci oraz uzdrowienie zranień spowodowanych przez ich otoczenie.
 4. Prosimy o rozszerzanie się dzieła Różańca Rodziców, aby każde dziecko otrzymywało od swoich rodziców błogosławieństwo, miłość oraz nieustanną modlitwę.
 5. Prosimy za Ojca Świętego, w Jego intencjach i za cały Kościół.

W przypadku, gdy dziecko zmarło lub do modlitwy przystępują rodzice dziecka zmarłego, intencje w odniesieniu do tych dzieci się zmieniają, to oznacza, że modlimy się za te dzieci tak, jak za osoby zmarłe - o życie wieczne dla nich, o pocieszenie dla rodziców i dla bliskich. 

         Wszystkich chętnych do tej szczególnej modlitwy prosimy o zgłaszanie się
w kancelarii parafialnej albo drogą e-mailową: kancelaria@swjacek.bytom.pl.

Odwiedziny Duszpasterskie - Kolęda 2022/2023.
22/10

         Z racji na nadal aktualnie panujące zagrożenie zakażeniem wirusem Covid-19 i obawę wielu Parafian, tegoroczne odwiedziny kolędowe przebiegać będą w formie zapisów chętnych osób i rodzin, pragnących przyjąć Kapłana
i Boże błogosławieństwo.

         Zapisów można dokonać w kancelarii parafialnej, w kościele oraz przez formularz na stronie internetowej (https://forms.gle/mGQqKi5mhTaJAC5p9) naszej parafii. Zapisy trwają do końca listopada. Na początku grudnia podamy plan odwiedzin kolędowych.

         Bardzo prosimy również o poinformowanie o takiej formie kolędy sąsiadów, znajomych i tych wszystkich, którzy z powodu wieku czy stanu zdrowia nie mogą uczestniczyć w Mszach Świętych w naszym kościele i z tej też racji mogliby zostać pozbawieni możliwości zaproszenia Kapłana do swojego domu.

Wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Krakowa 2-3 grudnia 2022 r.
14/10

Jarmark - plakat (1) (1)-1

Pierwsza Komunia Święta 2023r. - Przygotowanie.
30/09

 

 

 

 

INFORMATORwww-1

INFORMATORwww-2

INFORMATORwww-3

INFORMATORwww-4

 

Pomoc dla UKRAINY
01/03

 

W związku z wojną na terenie Ukrainy, wiele osób znalazło się w potrzebie pomocy. Jako Wspólnota Parafialna chcemy aktywnie włączyć się w tę pomoc.

Do kosza przy ołtarzu Serca Pana Jezusa można składać dary materialne:

koce, śpiwory, poduszki, kołdry, pościel, materace,

wszelkiego rodzaju materiały medyczne: opatrunki, bandaże, strzykawki, igły, kompresy, płyny infuzyjne, dezynfekujące, środki przeciwbólowe itp.,

odzież (nowa), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne), 

artykuły spożywcze z długim terminem przydatności.

 

Msza Św. w intencji Rodzin Bytomia - za wstawiennictwem św. Józefa.
04/02

 

W 2021 roku obchodziliśmy w kościele Rok św. Józefa. Przez cały ten czas każdego czwartku gromadziliśmy się na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, na Eucharystii w intencji Rodzin Bytomia oraz na nabożeństwach do św. Józefa. Czas Roku Jubileuszowego zakończył się, jednak chcemy kontynuować naszą wspólną modlitwę powierzając dobremu Bogu nasze Rodziny, przez wstawiennictwo św. Józefa.

 

W każdy pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18:00 do Parafii św. Jacka w Bytomiu, do dolnego kościoła św. Józefa (wejście od strony plebanii).

o godz. 18:00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu

od godz. 18:00 do 19:00 - okazja do Sakramentu Pokuty

o godz. 19:00 Msza Św. przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji Rodzin Bytomia.

Nabożeństwo do św. Józefa.

 

Grupa Świętego Jacka
30/01

Zapraszamy na spotkania Grupy Świętego Jacka. To miejsce i dla każdego, kto chce rozwinąć się w wierze, kochać mocniej Boga, poznać lepiej Biblię i innych ludzi.
To czas na modlitwę, rozmowę i bycie ze sobą. Więcej informacji na stronie: https://www.swjacek.bytom.pl/grupy-parafialne/grupa-swietego-jacka.html
 
Grupa Świętego Jacka 2022-2023

Sakrament Małżeństwa
16/09

 

Katechezy przedślubne w roku 2022

przy Parafii św. Jacka w Bytomiu, godz. 19:00

(Centrum Ks. G. G. Gorczyckiego)

 

Miesiąc

Katecheza

 

Pierwsza

Druga

Trzecia

Czwarta

Luty

07

14

21

28

Marzec

07

14

21

28

Maj

09

16

23

30

Czerwiec

06

13

20

27

Wrzesień

05

12

19

26

Listopad

07

14

21

28

 

 

Dni skupienia w Kościele pw. św. Jacka o godz. 10:00, do wyboru:

22.01.2022r.; 12.03.2022r., 14.05.2022r., 25.06.2022r, 10.09.2022r., 19.11.2022r.

 

 

Na katechezy przedślubne i dni skupienia NIE ma zapisów.

 

MSZA ŚW. PRZEZ WSTAWIENNICTWO ŚW. JACKA
12/07

W środy o godz. 8:00 Msza Św. zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jacka a po niej Nabożeństwo do Św. Jacka.

 

Linki

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka św. Jacka w Bytomiu, siedziba: Bytom, ul. Matejki 1.